ÖZEL İLK KARAR ANADOLU LİSESİ SORUMLULUK ve 2. YAZILI SINAVLARI KONULU BİLGİLENDİRME METNİ

Özel İlk Karar Eğitim Kurumları

image

 

 

Sayın veliler,

Değerli öğrenciler,

22-26 Mart arası sorumluluk sınavlarımız okulumuzda yüz yüze şeklinde yapılacaktır. Sorumluluk sınavlarının çizelgesi ile sınavlara girecek öğrencilerin listesi danışman hocalarımızda mevcuttur. Danışman hocalarımız, hangi öğrencinin hangi dersten sorumlu olduğunu ve sorumluluk sınavlarının hangi tarihlerde yapılacağını bireysel olarak öğrencilere ve velilere ulaştıracaktır. Bu sürecin hassas bir şekilde takip edilmesi gerekmektedir.

Yazılı sınavlarımız 31 Mart-09 Nisan arasında gerçekleşecektir. 9. Sınıfların sınavları 14.40 ve 15.30 saatlerinde; 10,11 ve 12. sınıf öğrencilerimizin sınavları 09.00 ve 09.50 saatlerinde gerçekleşecektir. Yazılı sınavlarımızın detaylı çizelgesi sizlere ayrıca ulaştırılmıştır. 2. Sınavlarımızın saatleri itibariyle online derslerimizde bir kayıp söz konusu olmayacaktır. Yazılı sınavlarımızda öğrencilerimiz, ağırlıklı olarak 2. dönem itibariyle işlenen konulardan sorumlu olacaklardır. Branş hocalarımız, önümüzdeki haftaki derslerinde gerekli bilgilendirmeyi detaylı bir şekilde öğrencilerimize yapacaklardır.

 

Sevgili öğrenciler,

Ders takibi, tekrar ve derse ön hazırlık yapmak; sizleri önümüzdeki süreçte hiç olmayacak kadar ön plana çıkaracaktır. Türkiye genelinde online ve yüz yüze eğitimlerdeki aksaklıklara ve bunun yanında okulumuzun uygulamalarına bakıldığında, düzenli ders takibi yapan ve yukarıda saydığımız aktif ders çalışma metotlarıyla zamanını kaliteli kullanan öğrencilerimizin üniversite kapısını şimdiden araladığını ifade etmekte yarar var. Umarız her şey güzel olur ve pandemi döneminden sonraki süreçlerde de okulu, öğretmeni, öğrencisi ve velisiyle yüksek motivasyonlu bir bağ oluşturmaya devam ederiz.

 

Sorumluluk Sınavları Çizelgesi

  GÜN SAAT DERS DERS DERS   PAZARTESİ   ..

Devamını Oku

ÖZEL İLK KARAR ANADOLU LİSESİ SORUMLULUK ve 2. YAZILI SINAVLARI KONULU BİLGİLENDİRME METNİ

    Sayın veliler, Değerli öğrenciler, 22-26 Mart arası sorumluluk sınavları..

Devamını Oku

Öğretmenlerimizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlaması

İlk Karar Eğitim Kurumları olarak hocalarımızın ve bütün emekçi kadınların dünya..

Devamını Oku

TYT Sınavı Hakkında Bilgilendirme

Okulumuzda okuyan 12. sınıf öğrencilerimize duyuru!5 Şubat Cuma günü saat 10:15'..

Devamını Oku